NEFESİM

Akın Ekici

19 Mart-6 Nisan 2022

 

 

“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi

Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.”

Kanuni

 

 

İstanbul’un yeni sanat platformu Ovoo Art baharı soyut sanatımızın önemli sanatçılarından Akın Ekici’nin sergisi ile karşılıyor.

Akın Ekici nefes almanın önemini her geçen günden fazla anladığımız bu salgın günlerinde, hayatın en önemli eylemini tasavvufun, mitolojinin ve halk kültürünün zengin bağlamıyla buluşturmaya çalışıyor.

Küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı, “Nefesim” sergisi, boyanın, fırçanın, doğaçlamanın ve evrene dağılan renklerin nefesini soluyor.

 

Benim Nefesim 6 Nisan tarihine kadar Ovoo Art’ta izlenebilir.

 

AKIN EKİCİ

1967 yılında Kayseri’de doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1995-2009 yılları arasında Türkiye Garanti Bankası A.Ş. ’de, sırasıyla, Avukat, Hukuk Müşaviri ve Hukuk Baş Müşaviri olarak görev yaptı.

İlkokul yıllarından itibaren resim sanatına ilgi duydu. Ortaokul ve lise yıllarında resme olan yeteneğini fark eden ressam öğretmenlerden özel resim dersleri aldı. Bergama ve İzmir’de düzenlenen çeşitli resim yarışmalarında dereceler aldı.

2009 yılında, Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’ne katıldı. Burada Ressam Resul Aytemür ile birlikte önce figüratif çalışmalar yaptı. Devrim Erbil Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı’ndaki çalışmaları sırasında Ressam Prof. Devrim Erbil’in öneri ve değerlendirmeleri doğrultusunda sanatını geliştirdi.

Yurtiçi ve yurtdışında pek çok grup sergisinde ve sanat fuarlarında yer alan sanatçı bugüne kadar İstanbul, İzmir, Ankara, Ulanbatur/Moğolistan, Tiflis/ Gürcistan ve New Jersey/ ABD ’de olmak üzere on adet kişisel sergi gerçekleştirmiştir.

 

Meşrutiyet Mahallesi, Şair Nigar Sokak No: 65-67 34363 Nişantaşı-Şişli/İSTANBUL

0212-231 06 92    0532 216 10 35