“MEKÂNSIZ – BELGESELLER”

Müzik : Mazlum Çimen @mazlumcimenoffical

Yönetmen: Mahir Karayazı @mahirkarayazi

Mekân ve insan ilişkisinde aidiyet vurgusunu konuk ettiği insanları varoluş ekseninde ve anıları ile birlikte sorgulayan, müzikleri Mazlum Çimene ait, yönetmenliğini (kurgusunu) Mahir Karayazı’nın yaptığı anlatı-belgesel dizisi MEKÂNSIZ”.

(“Mekânsız”, Mahir Karayazı tarafından 2013 – 2016 yılları arasında çekildi. Yeni bölümlerin çekimlerine 2022’de başlayacak)

MEKÂNSIZ – 10 – Altın Kafesteki Bülbül – Nihat Behram Belgeseli

Mekânsız’ın onuncu bölümünün konuğu şair, yazar Nihat Behram. Behram, hayatının kırılma noktası olan, yurdundan göçmek zorunda kalışını, yurt özlemini, mekân ve sanat kavramlarına değinerek bize anlatırken, yakın dostu İsmail Hakkı Demircioğlu’nu da bu güzel sohbetine katıyor. Nihat Behram, İsmail Hakkı Demircioğlu ve Erkan Oğur’un hep birlikte sıklıkla gittikleri, yakın dostları Aziz Bey’in mekânında, Bostancı Sanayii Sitesi’nde Mekânsız’ı çok güzel bir sohbet ve imrenilecek bir dostluk örneğiyle ağırlıyor. İnsan olmak, dost olmak, şiir, müzik, edebiyat, hayat, o an orada olan ne varsa, her şey birden bire sanayii sitesinin atmosferinden bu güzel insanlarla, bu güzel sohbet ile değiştiriyor.