“2017 yılının Şubat ayında düzenlemeye başladığımız “Antropoloji Buluşmaları” bu sene de devam ediyor. Antropologlara, antropolojiye ilgi duyanlara ve çeşitli konulara kültürel, sosyal bilimsel açıdan bir bakış yöneltmek isteyen herkese açık olan bu buluşmalar kapsamında geçtiğimiz sene verimli, zenginleştirici toplantılar gerçekleştirdik. Değerli konuklarla birlikte antropolog olmanın nasıl bir deneyim olduğundan bahsettik, sorunlarını ele aldık, sosyal medya gerçeğinden, kültürel değerlerin değişim sürecinden konuştuk, kent kavramını ve kent kültürünü irdeledik, modern sanat ve etnografi ilişkisinden söz ettik.

Bu sene “Antropoloji Buluşmaları”na Muammer Ketencoğlu ile gerçekleştireceğimiz söyleşiyle devam ediyoruz. Kendisini halk müziği tutkunu ve araştırmacısı olarak tanımlayan Ketencoğlu, konuşmasında halk müziği üzerine yaptığı çalışmalardan ve araştırmalardan söz edecek, bu alanda yürüdüğü yolu zenginlikleriyle, zor yanlarıyla ve farklı yönleriyle bizlerle paylaşacak. Ketencoğlu ayrıca akademik dünyanın dışında kalan müzik araştırmaları, arşiv çalışmaları üzerinde durarak konuyu metodolojik yaklaşım sorunsalı açısından da ele almış olacak. Dolayısıyla, bu söyleşinin aynı zamanda etnomüzikolojik tartışmalar üzerine de katkılar sağlayacağı düşüncesindeyiz.

Muammer Ketencoğlu’nun ayrıca çeşitli örnekler dinleteceği söyleşi, 18 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’de Beyoğlu’nda bulunan Aynalıgeçit Etkinlik Mekanında gerçekleşiyor. Ücretsiz olan söyleşimize ilgilenen herkesi bekliyoruz. “