‘Trans-City’ sergisi, Arda Diben’in distopik şehir manzaralarını kurguladığı son dönem çalışmalarından yapılan bir seçkiyle şekilleniyor. Şimdiki zamana, zamanlar üstü bir bakışla odaklanan Arda Diben’in ‘Trans-City’ sergisi 30 Ocak – 28 Şubat tarihleri arasında UNIQ Gallery’de sanat severlerle buluşacak.

Diben’in yarattığı distopik şehir manzaraları ve kurguladığı yapılar bilgi toplumlarının içi boşalmış değerler sisteminden insan bilincine dair çarpıcı bir bakışı gözler önüne seriyor. Bu distopik şehir manzaraları ve kurgulanan yapıların gerçek kaynağı ise içinde yaşadığımız hız ve teknoloji çağının kentsel dönüşüm kavramıyla yerel bir nitelik kazandığı coğrafyamızda doğayı ve hayatı kuşatan bu ‘inşa hali’ olarak karşımıza çıkıyor.

Eserlerde bireysellik söylemiyle yalnızlaşarak seyirci olabilen öznenin trans-ekonomi, trans politika, trans-estetik gibi öğelerle sahici olanı yitirmeye başlama hali farklı bir boyutta inceleniyor. Parçalanmış bir perspektiften görünümler sunarak bireyselliği anlatan Diben, çizimlerinde soğuk, keskin, kendini tekrar eden dinamik oluşumların dünyasına açılıyor.

15 eserlik bir seçkiden oluşan ‘Trans-City’ sergisi UNIQ Gallery’de  Salı ve Pazar günleri arasında 12.00-19.00 saatleri içinde ziyaret edilebilecek. UNIQ İstanbul sanat severleri tüm yıl boyunca birbirinden özel projelerle buluşturmaya devam edecek.