Her yaştan sanatseverin yaratıcı süreçleri deneyimlemesini hedefleyen Arter Öğrenme Programı kapsamındaki Çocuk Atölyeleri; Amy Salsgiver ve Nihal Saruhanlı’nın  8-11 yaş aralığına yönelik gerçekleştireceği Perküsyon Atölyesi’yle devam ediyor. Etkinlik, 9 Kasım Cumartesi günü 11:00’de Arter’deki Perküsyon Odası’nda gerçekleşecek!

 

Aynı gün saat 16:00’de ise Öğrenme Programı’nın Yorumlama Etkinlikleri kapsamında küratör, yazar ve eğitmen Maria Lind, Sevgi Gönül Oditoryumu’nda “Why Mediate Art?” (Sanata Niye Aracılık Edilsin?) başlıklı İngilizce bir konuşma yapacak. Konuşmanın ardından saat 18:00’de Arter’deki Kütüphane’de,  Maria Lind’in ArtReview dergisinde yayımlanan yazılarının bir araya getirildiği ve Berlin merkezli yayınevi Sternberg Press tarafından basılan Seven Years: The Rematerialization of Art From 2011–2017 (Yedi Yıl: 2011’den 2017’ye Sanatın Yeniden Maddeleştirilmesi) adlı yeni kitabının tanıtımı yapılacak. Tanıtım etkinliğinde Maria Lind ile İz Öztat  İngilizce bir söyleşi gerçekleştirecek.

 

Perküsyon Atölyesi’nin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 00 numaralı telefondan ya da ogrenme@arter.org.tr adresine e-posta göndererek rezervasyon yaptırılabilir. Yorumlama etkinliğine ise katılım ücretsiz olacak.