Farklı disiplinlerden birçok sanatçının, yazarın, şairin işlerine yer verdiği tematik sayılarıyla hatırı sayılır bir okur kitlesine ulaşan SANRI Zine, benlik temalı son sayısından hareketle 13 sanatçının çalışmalarının yer alacağı “Benlik: Kısa Ömürlü Bir Hayvan” sergisini SANRI’nın yaratıcısı Yamaç Kona’nın küratörlüğünde gerçekleştiriyor.

Sergide disiplinlerarası bir düzlemde benliğin imal süreçleriyle ilgili ilişkiler ve analojiler yansıtan resim, dijital kolaj, video-art, heykel ve dijital oyun türünde eserler yer alıyor.

Küratörün kendilerinden aldığı ilhamla kaleme aldığı edebi metin zemininde birbirleriyle mesafelenen, etkileşime geçen eserler bireyin benlik imal süreçlerini inceliyor. Sergide işleri yer alan sanatçılar: Barış Çavuşoğlu, Batu Bacaksız, Berkay Kahvecioğlu, Ceren İdil, Çiğdem Emir, Doruk Balcı, Ece Kalabak, Kübra Ayyıldız, Mehmet Ali Yıldız, Öykü Topal, Pırıl Kurbetçi, Selver Yıldırım, Zeynep Mar. 13 Mart Cuma günü, saat 18.00’de başlayacak açılış kokteyli ve dj performanslarıyla kapılarını açacak olan “Benlik: Kısa Ömürlü Bir Hayvan” sergisi 13 – 18 Mart tarihleri arasında HOOD Base’de görülebilir.