Bin telkin niyetiyle elini omzuna atıp arkadaşına seni ambulansla Mars’a sevk ettireceğim, diyor. Kara mizacı yırtılıp ayrı yere konuyor bu bir anlatıymış gibi

Buraya kadar her şey normal diyerek güne başlıyor başhemşire. Her gün. Sonra işinin yolunu tutuyor. Kızı kreşe gidiyor. Oğlan babasında.

Ölüler derneği kuruyor bir şair Fizan’dan yolu açıp tanrılara aldırmadan. Daha doğrusuna inanmıyor filan. Yer çekimine meydan okuyan şiiri varla yok arafında bir yerlerde.

Çukurova’nın Kurttepe’sinde sonu andıran ziggurat gibi duran bu tımarhanede Deprem lakaplı bir baritonu kendi ağırlığının dört katı güvenlik karşılıyor ve Deprem’in baş parmağını incitiyorlar.

Bazı hikâyeler hiç bitmiyor. Bazıları diri diri gömülüyorlar. Bir yerlerde çarşaflar yıkanmıyor. Bir yerlerde çarşaf yok.

Saygın kahkahalarını yerle bir eden bu dahiyane zikir tüm sekans boyunca yırtınıyor yine de etmiyor bin parça

Diri Gömülenler Derneği

Kurttepe Şubesi no: 222/2

_____

NOT

Erkan Karakiraz’ın seçip editörlüğünü yaptığı eserler, ELEŞTİREL KÜLTÜR internet sitesinin edebiyat bölümü Litera’da yayımlanıyor. Daha önce matbu ya da dijital herhangi bir ortamda yayımlanmamış öykü ve şiirlerinizi, literaoykusiir@gmail.com e-posta adresine gönderebilirsiniz.

.