Düş Günleri; 19/24 Ağustos tarihinde Karaburun Hayalbaz alanında gerçekleşecek bir kültür, sanat ve alternatif yaşam buluşmasıdır.

Düş Günlerinin ilki; 2006 yılında Hayalbaz Sanat Derneğinin organizasyonuyla İzmir/Alsancak’ta gerçekleştirilmiş; farklı disiplinlerden kültür, sanat ve deneyim faaliyetlerini yan yana getirmiş bir buluşmadır. Şimdi aradan geçen yılların deneyimini de Düş Günlerine ekleyip, Hayalbaz’ın yeni adresi Karaburun’da Düş Günleri 2’yi gerçekleştiriyoruz.

Düş Günleri 2’nin Ana Etkinlik Başlıkları:

Gastronomi, Plastik Sanatlar, Müzik ve Performans Sanatları, Belgesel Film ve bunlara dair sunum ve performanslar olarak şekillenecektir. Etkinlikler herkese açık ve aksi bir uyarı belirtilmediği müddetçe ücretsizdir. Düş günleri kapsamındaki Küçük İşler başlıklı sergi festival bitiminden sonra da; ay sonuna dek ziyarete açık kalacaktır.

Etkinlik kapsamında; 19/31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul merkezli bağımsız sanat oluşumu Düzensiz Kooperatif’in düzenleyeceği “Küçük İşler” adlı çağdaş sanat sergisi Hayalbaz da ziyarete açılacaktır. Serginin açılış etkinliği 19 Ağustos/Pazartesi saat 20:00 de yapılacaktır. ( https://www.facebook.com/duzensiz.koop/)

Açılışa takiben DJ Onston ve Bay Perşembe enerjik setleriyle Hayalbaz kabininde olacaklar.

Etkinlik Kapsamında; 20 Ağustos/Salı tarihinde Türkiye sinema sektörünün önemli ve özgün kurumu Yeşilçam Sineması(aka:Vault34) küratörlüğünde güncel “Belgesel Film Gösterimi” yapılacaktır (program bilgisi detayları yakında).

Etkinlik kapsamında; 21 Ağustos/Çarşamba günü gastronom, halk mutfağı araştırmacısı Özlem Yoldaş’ın düzenlediği “Halk Mutfağı ve Vegan &Vejetaryen Sofralar” etkinliğinde yemek uygulamaları sunularak gıda örüntüleri, tarih ve kültür üzerine ürünler üzerinden konuşmalar da yapılacaktır. Vegan ve Vejeteryan mutfak ile tanışmak için kapsamlı bir giriş sunan etkinlik saat 19:00’da başlayacaktır (etkinlik biletlidir, rezervasyon ve bilgi için: hayalbazekibi@gmail.com).

Etkinlik kapsamında; 22 Ağustos/Perşembe günü festivalimiz İstanbul merkezli elektronik müzik ve spoken world projesi Can-D&Chew-Z ikilisinin live performansına ev sahipliği yapacaktır. Proje adını Philip K. Dick’in bir romanından almış olup, güncel cyberpunk ses örüntüleri ile izleyiciyi delişmen bir enerjiye davet eder (rezervasyon ve bilgi için: hayalbazekibi@gmail.com).

Etkinlik kapsamında; 23 Ağustos/Cuma günü etkinliğimiz oyuncu Nebil Sayın’ın başını çektiği, “dramatik rock” başlığı altında Anadolu türkülerini modern rock kafasıyla yorumlayıp alternatif bir sound yaratan “Nebil Abi ve Yolda Projesi”nin konser performansına ev sahipliği yapıyor (etkinlik biletlidir, rezervasyon ve bilgi için: hayalbazekibi@gmail.com).

Etkinlik kapsamında; 24 Ağustos/Cumartesi günü gastronom, halk mutfağı araştırmacısı Özlem Yoldaş’ın düzenlediği “Anadolu Halkları, Farklı Üsluplar ile Dolmalar” başlığı altında yemek uygulamaları sunularak gıda örüntüleri, tarih ve kültür üzerine ürünler üzerinden konuşmalar da yapılacaktır. Saat 19:00’da start alacak bu özel gece de, Anadolu’nun farklı yörelerine ait dolma çeşitleri gece gastronomi tutkunlarını bekliyor olacak (etkinlik biletlidir, rezervasyon için: hayalbazekibi@gmail.com).

İnfo:

Biz Kimiz: Hayalbaz 2003/2015 yılları arasında Alsancak/Cumbalı Sokak’ta alternatif kültüre kapısını açmış, konserler, sergileri atölyeler, performanslar düzenlemiş, fanzin ve dergiler çıkartmış bir oluşumdur. Hayalbaz son dört senedir İzmir’in Karaburun ilçesinde sert yerel bürokratik şartlar ve yer yer baskılar altında faaliyetlerine devam etmektedir (bakınız: http://www.hayalbaz.com/biz/ )

Düş Günleri 1: http://www.radikal.com.tr/kultur/hayallerinin-pesinden-gidenler-dus-gunlerinde-bulusuyor-794201/  

Etkinliği daha yakın takip edebilmek için:İlgili konularda bilgi , event’ler için rezervasyon yapmak ve Hayalbaz Pansiyon ve Çadır alanlarında konaklamak için hayalbazekibi@gmail.com ve gsm: 0507 746 2693

*

Linkler:

Facebook: https://www.facebook.com/hayalbazekip/

İnstagram: https://www.instagram.com/hayalbazkaraburun/?igshid=1f1ilwx37z1ll

Twitter: https://twitter.com/Hayalbazekibi