Barış Yıldırım’ın “Adım Haziran” albümü çıktı.

Geçtiğimiz ay ilk kısa albümü “Bahar Gelmiş Olmalı”yı çıkaran Barış Yıldırım önceki yıllarda video platformlarında paylaştığı dört şarkıyı “Adım Haziran” adlı bir başka kısa albümde topladı. Başka sanatçılarla ortak çalışmaların damga vurduğu albüme, tüm dijital mecralardan ulaşılabiliyor.

10 yıldır besteleri ve yorumları çeşitli online platformlarda yayımlanan Barış Yıldırım, bir dizi single’ın ardından 12 Mayıs’ta çıkardığı “Bahar Gelmiş Olmalı” isimli ilk albümüyle ilgi görmüştü. Bahardan yaza giden süreçte üretimlerine ara vermeyen sanatçı, YouTube kanalında yayımladığı “İbo’ya Ağıt” ve single olarak paylaştığı “Karadır Kaşların” türküsüne yaptığı cover’ın hemen ardından 4 parçadan oluşan bir diğer kısa albümle karşımızda. Tüm bestelerin müzisyene ait olduğu albümde sanatçının Gezi Direnişi günleri ve hemen sonrasında video platformlarda yayımladığı şarkılar yeniden mastering işlemine tabi tutularak yer alıyor. Kapak görselini İnsanity’nin çizdiği, kapak tasarımını Ozan Yıldırım’ın yaptığı albüme Spotify, Apple Müzik, YouTube Müzik, Tidal, Deezer ve tüm dijital kanallardan ulaşılabiliyor.

Berkin Elvan’ın hedef alındığı günün yıldönümünde Berkin’e iki şarkı

Sanatçının Gezi Direnişi ile ilgili yaptığı ve yayımladığı bir dizi şarkıdan oluşan ve bir ara çalışma olarak yayımlanan albümde farklı sanatçılarla yapılan ortak çalışmalar dikkat çekiyor. Albüme adını veren ilk şarkı “Adım Haziran”, rap sanatçısı Şerwan Hameran’la yapılan bir ortak çalışma. Berkin Elvan için yapılan şarkılardan “Adındı Berkin”in sözleri şiir kitaplarıyla dikkati çeken Mehmet Said Aydın’a, “Berkin Çağı”nın sözleri ise genç sanatçı Çağrı Sansar’a ait. Müzisyenin kaleme aldığı ve Duvarsız Sanat Tiyatrosu tarafından sergilenen Resmen Devrim adlı tek kişilik oyun için bestelenen “Bir Haziran Sabahında” ise soprano Hande Kıvrıkoğlu ile yapılan bir düet.

Bahar Gelmiş Albümü”nde dijital müzik platformlarıyla birlikte kaybolmaya yüz tutan karnonet geleneğini dinleyicilerle buluşturma kararını bildiren ve uygulayan Barış Yıldırım, “Adım Haziran” albümü için de şarkı sözlerinin ve albüme katkıda bulunanların yer aldığı bir kartonet hazırladı. Müzisyenin YouTube kanalına abone olarak musicbandera@gmail.com adresine mail atan dinleyicilere albümün kartonetini indirebilecekleri bir bağlantı gönderilecek.

Barış Yıldırım Hakkında:

30 yıla yakın süredir müzik kariyeri devam eden Barış Yıldırım, şarkılarını 10 yıldır çok çeşitli kanallardan dinleyicileriyle buluşturuyor. Pek çok kolektif çalışmada beste ve yorumlarıyla yer alan, şarkıları İlkay Akkaya ve Pınar Sezgi gibi sanatçılar tarafından daha önce yorumlanmış olan Yıldırım, klasik müzikten Anadolu ve dünya halk müziklerine uzanan, popüler ve batılı janrları çapraz kesen bir yelpazenin farklı kanatlarında şarkılar yapıyor. “Ela Gözlerini” “Buldum Seni” ve “Direndikçe” ismindeki teklileri Spotify, Apple Müzik, Tidal, YouTube Müzik ve diğer dijital platformlarda yayımlandıktan sonra “Bahar Gelmiş Olmalı” isimli albümünü geçtiğimiz ay dinleyicilerle buluşturdu. Oldukça ilgi gören, çeşitli yazı ve röportajlara konu olan albümün ardından “Karadır Kaşların” isimli türküyü cover’layan ve tekli olarak yayımlayan Barış Yıldırım bu kez dört şarkılık Gezi albümü “Adım Haziran”la tüm dijital plaformlarda. Yıldırım’ın tüm şarkılarına müzisyenin YouTube kanalından da erişiliyor.

YouTube: bit.ly/musicbandera | twitter.com/musicbandera | instagram.com/prometeatro/

Basın ve Bilgi için: Tel No: 0090 532 570 89 35 – ePosta: musicbandera@gmail.com