Geleneksel Art Boya Sanat Günleri – 2022” etkinlikleri, bu yıl 26 – 27 Mart 2022 tarihleri arasında İstanbul’da, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Her yıl düzenli olarak yapılan etkinlik çerçevesinde, sanatın farklı dallarında workshoplar, atölye çalışmaları, eğitim programları, sanat malzemeleri tanıtım ve uygulamaları yer alacaktır.

Art Boya Eğitim Koordinatörü Neşe Köymen etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Katılımcılar, iki gün boyunca izlemeye doyamayacakları ve katılabilecekleri görsel bir şölenle karşılaşacak. Her yıl daha büyük bir heyecanla ve yeni sanatçıların katılımıyla geliştiriyoruz sanat günlerini. Sanat eğitimcileri, sanatseverler, birbirinden değerli sanatçıları izleme olanağı bulacak, malzeme kullanımı ve özellikleri hakkında bilgi alabilecekler. Fotoğraf meraklılarının ilgisini çekecek Dijital Fineart baskı uygulamaları, yağlıboya, akrilik, suluboya, panpastel, minyatür, tezhip, kaligrafi, sculpey polimer kil, botanik illüstrasyon, tezhip, edirnekari ve akrilik doku macunu çalışmaları gibi çok sayıda farklı etkinliğin izlenebileceği ve uygulamaların yapılacağı, sanatla geçen iki gün yaşanacak. Sanatın birleştirici ve iyileştirici gücünü hissedeceğiz hep birlikte” dedi.

Art Boya Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Köymen, “ Sanata, sanatçıya destek olmak için yıllardır çalışıyoruz. Çok sayıda sanat projesine sponsor olarak katkıda bulunuyoruz. Sanat eğitimine önem veriyor, ücretsiz öğretmen seminerleri düzenliyoruz. Sanat Eğitimine katkı sağlayacağını düşündüğümüz PonArt Akademi’yi kurma çalışmalarımız devam ediyor. Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden biri de PonART Resim yarışmaları… 25. Yıl PonART Resim Yarışmaları Sergisini de, bu yıl Sanat Günleri kapsamında açmayı planladık. Yarışmalarımızda ödül alan eserlerden oluşan sergiyi sanatseverlerin görmesini öneriyor ve diliyorum.” açıklamasını yaptı.

Sanat eğitimcileri, sanat üretimi yapan, sanatsal çalışmalara ilgi duyan herkes, etkinlikler süresince hem sanatçılardan hem de Art Boya yetkililerinden sanat malzemeleri ve teknikler hakkında detaylı bilgi alabilir, workshoplara ve atölye çalışmalarına katılabilir. Aşağıda belirtilen ve iki gün boyunca devam edecek olan workshopları izlemek ve Art Boya Sanat Günleri’ne katılmak isteyenlerin önceden kayıt yaptırması gerekmektedir.

Tahsin Aydoğmuş – Fotoğraftan Baskıya Fineart Baskı Süreci

Taner Alakuş – Minyatür Workshop

Sait Günel – Akrilik Workshop

Burhan Özer- Suluboya Workshop

Nurettin Kazankaya –Minimalist Portre Çalışmaları

Ece Oğuz ve Yasemin Özbay – Kaligrafi performansı

Selda Hilaloğlu – Pastel uyglamaları

Hülya Korkmaz Atölyesi– Botanik İllüstrasyon

Erdinç Arslan – Akrilik ve yağlıboya ‘Hatıra Tuvali’ Etkinliği

Şebnem Altuntaş – Yono Marker Tasrımları

Dilşad Atasoy – Akrilik Boya ve Doku Teknikleri

Halil Teksöz – Geleneksel Edirnekari Çalışmaları

Serdil Okumuş – Çiçek Kili Uygulamaları

Yasemin Uzer – Goodwin sanat kili ile karekter tasarımı

Nihal Bağcı – Sculpey Millefiori Teknikleri

Efsun Türk – Seramik Kilinden Obje Yapımı

Nerchau Textile Art –Kumaş Üzerine Baskı ve Doku Uygulamaları

Ayrıca, tüm gün, PonART okul öncesi ve ilkokul için yaratıcı fikirler ve yeni ürün uygulamaları

Adres: Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür merkezi Akatlar/İstanbul

Etkinlik Katılım Kayıt için: (0216) 575 36 25 (dahili 18)