Evrensel bir değer olan sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği projelerde desteklediği sanatçıların eserleri ile 30 Mart’ta Artweeks@Akaretler’de yer alacak.

İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği projelerde yer alan sanatçıların birbirinden değerli eserlerini, pek çok sanatseveri, sanatçıyı ve koleksiyoneri bir araya getirecek olan Artweeks@Akaretler’de sergileyecek.

Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonu ile bu sene 6. edisyonu gerçekleşecek Artweeks@Akaretler, 30 Mart Çarşamba günü Akaretler Sıraevler’in benzersiz atmosferinde sanatseverler ile buluşacak. UBS’nin destekleriyle gerçekleştirilen çağdaş sanatın merakla beklediği etkinlik, 10 Nisan’a kadar devam edecek. Türkiye ve dünya çağdaş sanatçılarının en güncel eserlerinin ağırlanacağı Artweeks@Akaretler’de tüm sergiler ve söyleşiler sanatseverlere açık ve ücretsiz olacak.

İyilik İçin Sanat Derneği, 37-39 Numaralı Binada

Farklı disiplinlerden sanat yapıtlarını bir araya getiren Artweeks@Akaretler’de, İyilik İçin Sanat Derneği’nin Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler, Atölye Cer ve Alenen Sanat projelerinde yer alan sanatçıların çalışmaları, Dr. Feride Çelik küratörlüğünde 37-39 numarada sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, 7 yıldır aralıksız faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek; bu süreç içerisinde sayısız sergi ve fuara katıldıklarını, böylece projelerinde yer alan genç sanatçıların sanat piyasasında görünürlüklerine ve bilinirliklere katkı sağladıklarını hatırlattı.

Bu anlamda Türkiye’de sayılı oluşumlardan biri olduklarını kaydeden Selin Bozkurt; “Projelerimizde, genç sanatçıların sanat üretimine devam edebilmeleri için gerekli tüm imkânları dernek olarak temin etmeye çalışıyoruz. Başarılı, gelecek vadeden, seçilmiş değerli yeteneklerin sadece üretime odaklanmalarını sağlıyoruz. Sanatçılarımızın eserlerini, böylesine önemli etkinliklerde sergileme fırsatı bulmalarını da oldukça önemsiyoruz. Gençlerimize somut projelerle destek vermekten de gurur ve mutluk duyuyoruz. Sanat profesyonellerini, galeri ve sanat danışmanlarını, sanatçılarımızı keşfetmeleri için Artweeks@Akaretler’deki sergimize bekliyoruz.” dedi.

Tuvalleri Müziğe Çevirerek Farklı Bir Deneyim Yaşatılacak

Birçok farklı disiplinden eserlerin yer aldığı İyilik İçin Sanat Derneği’nin karma sergisi, her sanatçının kendi üslubunu ve sanat anlayışını anlatabilmesi için baştan belirlenen ortak bir tema yerine sanatçıların enerjileriyle oluşan organik bir tema tercih edilerek hazırlandı. Yeteneklerin buluşması olarak da değerlendirilen bu seçkide, pandeminin getirisi olan dijitalleşmeyle birlikte NFT ve dijital çalışmalara da yer veriliyor.