Meryem UZUNOĞLU’nun “Bitmeyen Oyun” adlı kişisel sergisi 8 Şubat’ta Blogspot’ta açılıyor.

Meryem Uzunoğlu dijital işlerin yer aldığı bu sergide bakışını çocukların dünyasına yöneltiyor. Sanatçı bir yandan nesnelere yüklediğimiz anlamları sorgularken bir yandan da yetişkinlere ait dünyanın ideolojik aygıtlarına dönüşen oyuncaklarla dijital ortamda bir oyuna girişiyor. Sergide, kurgulanmış bir gerçekliği imleyen ekranların sunduğu ışıltılı dünya, kimi zaman alabildiğine masum görünen kimi zaman da tedirginlik hissi uyandıran oyuncaklara ev sahipliği yapıyor. Sergi sevimli ve masum görünen “şey” lerin ardındaki tehlikeye işaret ederken oyuncakların döngüsel hareketi kurgulanan oyunun hiç bitmeyeceğini imliyor.

Meryem Uzunoğlu farklı teknik yöntem ve malzemeler kullanarak oluşturduğu dijital tabanlı işlerini 8-22 Şubat 2018 tarihleri arasında Blogspot’ta izleyiciyle paylaşıyor.

 

Meryem Uzunoğlu 1969’da Bursa’da doğdu. 1999 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Resim Bölümü, Resim Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimin tamamladı. 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden Sanatta Yeterlilik diploması aldı. 2000-2005 yılları arasında İstanbul Yedikule Lisesi’nde, 2005-2009 yılları arasında ise İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde resim öğretmeni olarak görev yaptı. 2009 yılında Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Halen bu bölümdeki görevinin yanı sıra atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.


BLOGSPOT

Sanatın üretim, etkileşim, dolaşım ve paylaşımına katkıda bulunmak amacıyla, kar amacı gütmeyen ve Balıkesir merkezli bir çağdaş sanat mekanı olarak 2017 yılında kurulan Blogspot; bir sanatsal kullanım alanı olarak internet ortamında işleyen blogspot mantığını yine aynı ad ile fiziksel bir mekana taşımayı hedeflemektedir.

 

BLOGSPOT/ Hasan Baba Çarşısı Kat 5/452 Balıkesir