Evin Sanat Galerisi tarafından düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması, bu yıl on üçüncü kez düzenlendi.

Yarışmaya  29 farklı şehirden  190 katılımcı 264 resimle katıldı. İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Antalya ve Adana başta olmak üzere, Konya, Mersin , Muğla ,Erzurum, Diyarbakır, Kayseri Bursa, Zonguldak, Siirt ,Kütahya, Sakarya, Çanakkale, Gaziantep, Kocaeli, Batman, Hatay, Kastamonu, Bilecik, Burdur, Kırşehir, Van gibi bir çok şehirden katılım oldu.Öğrenci olan katılımcılar ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere 26 farklı üniversitede öğrenimine devam etmektedir.

9 Haziran 2018 tarihinde seçici kurulun bir araya gelerek, şartname kurallarına uygun olarak belirlediği 26 adet resim sergilenmeye değer görülmüştür. Ancak seçici kurul tarafından ödül almaya layık bir yapıt belirlenememiştir.

26 Haziran 2018 Salı günü, saat: 19:00’da Evin Sanat Galerisi’ndeSayın Doğan Hızlan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan açılışta ressamlara sergileme sertifikaları verilecektir.

 

Seçici kurul tarafından eserleri sergilenmeye değer bulunan sanatçılar: Tifak Arslan, Sedat Baki, Barış Banaz ,Dilara Bozdağ, Sefa Çatuk, Zeynep Çaylı, , Safiye Çölkesen, Hüseyin Çubuk, Serhat Demir, Soner Duman, Gülay Er, Birgül Ergün, Ali Rıza Kanaç, Damla Karadere, Rahime Korkut, Sinem Köroğlu, Enes Kurt,  Serdar Oruç, İsmail Özgür Soğancı, Mihrişah Süerdaş , Çiler Süyev, Aysun Telli, Filiz Türer, Yunus Yanık, Ömer Yüksek.

Yarışma sponsorlarımız, TÜYAP başta olmak üzere, İstanbulArtNews’e, Sanat Online’a, Lebriz.com’a, Art Sanatsal’a teşekkür ederiz.

Sergi, 26 Haziran – 10 Temmuz 2018 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde görülebilir.