İyilik İçin Sanat Derneği ve Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesinde yer alan sanatçıların hazırladığı sergi serisi kapsamında ikinci Artist Talks etkinliği düzenlendi.

Atölye Cer projesinde düzenlenen serinin ikinci sergisinde yer alan sanatçılardan Kerem Topuz ve Cengiz Üstün, eserlerive fantastik Türk sineması üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Atölye Cer’de devam edenserinin ikincisergisinde yer alan sanatçılardanKerem Topuz ve Cengiz Üstün, eserlerini, sanata bakış açılarını, sanat yaşamlarını ve  fantastik Türk sinemasına ilişkin görüşlerini aktardı.İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, Cer İstanbul projesi sakinleri, atölye sanatçıları ve birçok sanatseverin katılımıyla gerçekleşen sohbettekatılımcılar arasında sinema yazarı Murat Kızılca, müzisyen Murat Özdemir, araştırmacı yazarGüven Erkin Erkal ve karikatürist Memo Tembelçizerde yer aldı.

Cer İstanbul projesinin içerisinde, Türkiye’de ilk kez bir şantiye alanında hayata geçirilen proje olma özelliğini taşıyan Atölye Cer’de gerçekleştirilen sohbetin ardından konuklar ilgiyle sergiyi gezdi.

Geliştirdiği yapılarda sanata verdiği değeri görünür kılmaya özen gösteren Ege Yapı ve Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesi, seçkin sanatçıların çalışmalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Tarihi Yarımada’da hayata geçirilen Atölye Cer projesiyle genç ve yetenekli sanatçıların sanatsal üretimi için gerekli atölye ihtiyacı karşılanırken, kültürel bir miras olan sanatın nesiller boyu aktarımı için gerekli ortam sağlanıyor.