Sıvadık Art Kitsch Sanat Alanı “Karma Sergi 2” ile ziyaretçileriyle buluşuyor. 18 eserin yer aldığı ve online olarak ziyarete açık olan bu sergi sizleri bekliyor.

 

Peki Sıvadık Art Kitsch Sanat Alanı da nedir?

Tumblr üzerinden açtıkları web sitesiyle sanatseverlere ulaşan ekibin temel iddiası kitsch bir sanat alanı yaratmak. İlk karma sergilerinde de bunun izlerini görmek mümkün. Dijital olarak üretilen işlerin yanı sıra, hazır malzemeden üretilme işler de dikkatleri çekiyor. Eser metinleri ise kitsch sanat alanının en dikkat çeken tarafı.

Sergi salonlarından alışık olduğumuz kavramsal metinlerin bir benzeri bu eserlerin altında da yer almakta fakat sizlerin de sezinlediği üzere bu sefer biraz farklı. Kurguladıkları yapı üzerinden mevcut sanat piyasası klişelerini kaşıyan Sıvadık Art’ı ucnoktasivadikart.com sitesinden ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca @ucnoktasivadikart instagram hesabı üzerinden sergiye ait her gün bir eser yayınlıyorlar. Bu adresten de kendilerine ulaşmak mümkün. Yakın zamanda sergiyi artzine olarak da sanatseverlere ulaştıracak olan ekip tüm kitsch sanat üreticilerine sergilerinde yer vermek için sabırsızlanıyor.

Sergiye katılan sanatçılar

Gamze Kırşavoğlu

Özgür Ballı

Zarema Elmastaş

Zeynep Yıldırım

Hasan Onur Anıl

Göktürk Yaşar

Efe Elmastaş

Sergi Ekibi

Serkan Üstündağ

Efe Elmastaş