UKKSA (Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi) 11. Knidos’un Sır’ı Sanat Festivali “Pandemi Günlerinde Sanat” teması ile etkinliklerine devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal sorumluluk projesine yer veren UKKSA “Ağaca Saygı” projesi ile Türkiye’nin dört bir tarafından gelen mozaik sanatçılarını ağırlamakta. Asırlık zeytin ağaçları başta olmak üzere ağaçların etrafını farklı malzemeler ve özgün tasarımlarla büyük bir emek, çalışma ile tasarımlarını uygulamaya başladılar.

UKKSA 2. Mozaik festivali Haziran ayının ortasına kadar devam etmekte. Proje ile ilgili
UKKSA Sanat Yönetmeni Emine ÖZKARSLIOĞLU ; dünyanın en önemli sorunlarından bir iklim değilikli ve ne yazıkki doğa katliamları. UKKSA bu projesi ile ağaca olan saygısını değerli sanatçılarımızla göstermekte, ağaçların hoyratça kesilmesine dur demekte. En güçlü duruşumuzu sanatla göstermeye, gelecek kuşaklara bir parçada olsa ilham olmaya devam edeceğiz. Projemizde ziraat mühendislerinden katkı aldık, ağaca zarar vermeyecek şekilde uygularımızı gerçekleştirdik. İnsanların, özellikle çocukların büyük ilgi ve beğenisini çekti. Sanata hayatımızın her alanında yer vermeliyiz” dedi.

UKKSA nın 2021 etkünliklerini takip etmek için @ukksakademi instegram hesabından ve www.ukksa.com web sitesinden takip edebilirsiniz.
Yaka mah. Yakaköyü /Datça -Muğla

Fenerbahçe mah. Itri Dede sok. No: 17/A Kızıltoprak-İstanbul
Adresinde bulunan UKKSA Sanat Galerisi.

Katılımcı sanatçılar:
Süha Semerci
Sinan Erdem
Gülşah Dalkılıç
Gülgün Gümüş
Duygu Özker Özkan
Burcu Sarı
Mustafa Kahya
Deniz Abana
Sibel Akkaba
Rabia Alagöz
Gülçin Sökücü
Yeliz Özcan
İlknur Altıntaş Yağmur