Nazlı Elif Durlu’nun ilk uzun metraj filmi “Zuhal”İstanbul’da ilk kez 41. İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşuyor.

8-19 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek festivalin ulusal yarışmasında jüri karşısına çıkacak filmin Erge Yeksan imzalı posteri de yayınlandı.

İlk kez geçen yıl Ekim ayında 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde seyirciyle buluşan ve başrolündeki Nihal Yalçın’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren film, uluslararası prömiyerini de Kasım ayında Tallinn Black Nights Film Festivali’nde yapmıştı.

Kara komedi türündeki “Zuhal”, başarılı bir avukat olan ve İstanbul’un merkezinde yalnız yaşayan Zuhal adlı bir kadının evinin derinlerinden gelen bir kedi sesinin peşinde çıktığı çaresiz arayışı ve o güne dek yüzlerini bile görmediği komşularıyla yaşadığı absürt karşılaşmaları konu alıyor.

Senaryosunu Nazlı Elif Durlu ve Ziya Demirel’in birlikte yazdığı, yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu’nun üstlendiği filmde Nihal Yalçın‘ın yanı sıra Sadi Celil CengizNur SürerSerpil GülSencar SağdıçAysan SümercanBurcu Halaçoğlu, Şebnem SönmezÇağdaş Ekin Şişman oynuyor.