Guy Debord’un Sitüasyonist Raporu’ndan sonra Barbarları Beklerken yayınları Zafer Aracagök’ün Zeminsiz Bir Kara İçin Felsefe, Sanat kitabıyla yoluna devam ediyor. Zafer Aracagök Zeminsiz Bir Kara İçin Felsefe, Sanat'ta felsefenin direniş gücünü sanatla birleştirerek yeni direniş imkânları üzerine düşünüyor.

Devletlerin yarattığı atmosferde Aracagök şunu soruyor: bundan sonra hayatımıza ritimsiz bir hayatın kurbanları olarak mı devam edeceğiz?

Faşizm hayatımızın her noktasını işgal ederken sanatın kara yönünün işlevi nedir? Zeminsiz Bir Kara için Felsefe, Sanat; Zafer Aracagök’ün Mardin Eczacı Odası desteğiyle Mişar Art’ın davetlisi olarak Mardin’de (19 Mart 2022) yaptığı “Sanat Kara, Kapkara” adlı konuşma ile Göçebe Düşünce Derneği’nin davetlisi olarak Gümüşlük Akademisi’nde (5-9 Temmuz 2002) yaptığı “Zemin-siz Zemin, Kavramsız Negativite, Ritim-Hiç-Hayat” adlı konuşmadan derlendi.

Barbarları Beklerken Sanat Kolektifi sanatın sadece sanat piyasasının pazarına ait olduğu savını ısrarla reddediyor. Kolektifin ücretsiz online kitap projesi bu anlayışla online kitaplarını okura ücretsiz
sunuyor.

Künye:

Zeminsiz Bir Kara İçin Felsefe, Sanat
Yayıma Hazırlayan: Dolunay Aker
Genel Koordinasyon: Ömer Burçin Özkişi
Düzenleme: Hakan Kaya
Kapak tasarım: Hakan Kaya
1. Baskı, Ağustos 2022
İletişim: barbarlaribeklerken@gmail.com

Ücretsiz okumak için:

Zafer Aracagök/Zeminsiz Bir Kara İçin Felsefe, Sanat

https://www.barbarlaribeklerken.com/post/zeminsiz-bir-kara-i%CC%87%C3%A7in-felsefe-sanat-zafer-aracag%C3%B6k
Guy Debord/Sitüasyonların İnşa Edilmesi, Uluslararası Sitüasyonist Eğilimin Örgütlenme ve Eylem
Koşulları Hakkında Rapor
https://www.barbarlaribeklerken.com/post/situ-asyonist-rapor-guy-debord