Lepedibo’nun Hepimiz Sergisi 25 Eylül’de Gru Art Gallery’de Sanatseverlerle Buluşuyor

Hepimiz sergisinde Lepedibo, güzellik kavramını sorgularken, günümüz toplumlarının güzelliği tanımlarken doğrudan ilişkilendirdiği fiziksel ölçütleri dışarıda bırakarak, hissedilen duyguyu ve ruhu ele alıyor.

Sanatçı, kullandığı parlak renk paleti ve sezgisel bir yaklaşımla deforme ettiği figürleri aracılığıyla güzelliğin tanımı ve kaynağına odaklanır. Alışılagelmiş temsilin dışına çıkarak kendi imge dünyası vasıtasıyla yarattığı figürleri, fiziksel dünyanın ötesine geçerek insanın içindeki benliği temel alır.

Sergide yer alan eserlerde figürlerin ilk bakışta primitif olarak tanımlanabilecek bu karakterleri izleyicinin figürlerle ortak bir payda bulmasına olanak tanır.

Lepedibo’nun kendi tanımıyla “öcü ruhları” güzelliğe dair kendi anlamlarını yaratırken, kimi zaman çocukluğumuz kimi zaman yalnızlığımız ya da özgürlüğümüz ile karşılaşabileceğimiz, hepimizden bir parçanın yer aldığı bir evren sunar.

Sergi, 25 Ekim’e kadar Gru Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

Gru Art Gallery Hakkında:

GRU Sanat Galerisi 2021’in Şubat ayında Urla’da açıldı. Farklı disiplinlerden ve farklı estetik kaygılara sahip sanatçıların bir arada yer alabileceği bir koleksiyon oluşturmayı amaçlayan GRU, sanatta bağımsızlığı, çok sesliliği, paylaşılabilirliği destekleyen bir çağdaş sanat galerisi olarak kuruldu. 21. Yüzyılın ilk çeyreği biterken, sanatı, güncel pratiklerin geçmişle olan bağlarını akılda tutan, günümüz dinamikleri üzerine düşünen ve yenilikçi bir perspektiften ele alıyor. Sanatçıların bağımsız üretimlerini sürdürebilmeleri için gerekli maddi koşulların sağlanmasına ve sanatta erişilebilirlik kavramına yaklaşımında, GRU sanatsever ve sanatçı dostu bir galeri işleyiş yapısını prensip ediniyor. GRU, lokal adresi Urla’da çağdaş sanatın bölgedeki izleyiciyle buluşabildiği ve nitelikli sanat eserlerinin sergilendiği bir mekan oluşturmuş olmaktan mutluluk duyuyor.

Gru Art Gallery

Yenice Mah., Park Sk. No: 8/4-5

Urla, İzmir, Türkiye

0 531 261 70 04

www.gruartgallery.com

@gruartgallery

Tüm soru ve talepleriniz için:

info@gruartgallery.com