[BADpoetry] sessions üçüncü oturumunda, müzisyen Mert Kamiller, şair Çağla Meknuze ile bir araya geldi. Sanatçılar ‘AV’ adlı video ile ‘yüzyıllardır süregelen kadın avı’na işaret ettiklerini dile getiriyor.

Av Devam Ediyor’

Müzisyen Mert Kamiller’in 2008 senesinde disiplinlerarası bir sanat kolektifi olarak hayata geçirdiği [BADpoetry]’nin bir yeni serisi olan [BADpoetry] sessions, üçüncü oturumunda şair Çağla Meknuze ile bir araya geldi. AV adlı 4 buçuk dakika süreli eserde sırasıyla ‘Son Gece, Mea Culpa ve Kırkıncı Gece’ isimli şiirlerini seslendiren Çağla Meknuze ve bu şiirlerden esinle yazdığı müzikleri icra eden Mert Kamiller, projeyi ‘yüzyıllardır süregelen kadın avının yankısı; Ortaçağ Avrupası ya da bugünün İran’ı, Afganistan’ı…’ sözleriyle ifade ediyor ve ekliyorlar ‘av devam ediyor’.

Av (feat. Çağla Meknuze & Mert Kamiller) YouTube ‘da ( Mert Kamiller hesabında) ve tüm dijital müzik platformlarında yayında. Eserin satın alım yoluyla gerçekleşecek olan müstakbel geliri, tüm [BADpoetry] logolu işlerde olduğu gibi, Türk Diyabet Cemiyeti’ne bağışlanacaktır.

Şiir-müzik birlikteliğini esas alan, disiplinlerarası ve uluslararası deneysel bir sanat projesi olan [BADpoetry] hakkında detaylı bilgiye badpoetry.info ve mertkamiller.com adresinden ulaşabilirsiniz.

KÜNYE:

proje: [BADpoetry] 

alt marka: sessions 

eser ismi: -AV 

Kendi sesinden okuduğu şiirleri ile : Çağla Meknuze 

Prodüktör ve Proje Süpervizörü, müzik yazımı ve enstrüman icraları : Mert Kamiller 

Video Director: Arda Gül 

Çeviriler: Claire Ölmez, Mete Özel, Jeffrey Kahrs

Mert Kamiller’in piyano kayıtları Kadıköy Studio Recordium’da Serkan Biber tarafından yapılmış, Ozan Ülke’nin stüdyosunda, Ozan Ülke tarafından editlenmiştir. Tüm ses mühendislik işlemleri, mix ve mastering Ozan Ülke’ye aittir. 

Şairin kendi sesinden okuduğu şiirleri; yazılı neşriyat olarak sanatçılar ve yayıncı kuruluşları arasındaki anlaşmalara tabi olup, ses kaydından kaynaklanan hakları [BADpoetry] ismiyle saklıdır. 

COPYRIGHT © [BADpoetry] by Mert Kamiller TM-2008 

Tüm hakları saklıdır.

Çağla Meknuze iletişim:

E-posta adresi : meknuze@gmail.com

***